Faydata Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. firması 1 Mart 2016 yılında Kenan ALTUN ve Süleyman KELEŞ tarafından kurulmuştur. Şirketin kuruluş amacı katma değerli ürünler geliştirmek, Türkiye ve diğer ülkelere yazılım ihraç etmektir. Varolan problemlere çözümler geliştirmek, üretilen data'ların (verilerin) girdi olarak işlenmesi, faydalı ve yararlı bilginin çıktı olarak üretilmesi temel olarak odaklandığımız konudur.

Bu amaçla şirketimiz ilk olarak geliştirdiği faydabul.com platformu ile gayrimenkul, turizm, otomotiv sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre fayda sağlayacak duruma gelmiştir. faydabul.com; bu sektörlerde hizmet almak isteyen kişilerin taleplerini toplayarak satıcılara ulaştırmakta, aynı şekilde gayrimenkul ve otomotiv sektöründeki arzlarıda toplayarak yine satıcılara ulaştırabilmektedir.

faydabul.com, Türkiye'nin talep ve arz oluşturma amaçlı geliştirilmiş ilk ve en büyük platformudur.

Şirketimiz siber güvenlik saldırılarına maruz kalan web sitelerinin bu saldırılardan korunması amacıyla ikinci ürünü olan "Bekchy" ürününü geliştirmiştir. Bekchy hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şirketimiz Türkiye'nin önde gelen firmalarına, markalara ve yurtdışında birçok şirkete yazılım çözümleri hizmetide sunmaktadır.